خاطرات معلمی بازنشسته

نصب دزد گیر در مدرسه شهید محمدی زارع

مایه ی افتخار بنده است که در جمع شما عزیزان مجازی بتوانم مطالبی را بیان نمایم که باعث مسرت خاطر شما گردد در این پست به بیان یک خاطره بسیار  شیرین دوران مدیریت خود میپردازم .

با توجه به نوع مدیریت بنده و توانایی در کارم جهت جلوگیری از مشکلاتی که در منطقه 500 دستگاه در مدرسه شهید محمدی زارع رخ داده بود اداره آموزش و پرورش به این نتیجه رسید که ابلاغ این حقیر را بعنوان مدیریت آن مدرسه اعلام نمایند .

دریکی از روزهای سال 1384 با در دست داشتن ابلاغ مدیریت خود در اول مهر ماه به دبستان شهید محمدی زارع رفتم جهت تغییر و تحول با مدیریت محترم مدرسه آقای عباسی لیست هایی را تهیه کردیم . و من به عنوان مدیر ان مدرسه شروع به کار نمودم. حضور من در آن مدرسه بعضی ها را به حیرت انداخت. کم کم که هنر مدیریت خود را در موضوعات مختلف نشان دادم باعث گردید تا کادر آموزشی همکاری صمیمانه ی خود را با بنده آغاز نمایند و مرا در راه رسیدن به اهدافم یاری نمایند .

پس از مدتی حضور در آنجا فهمیدم که این مدرسه در چند سال گذشته مورد سرقت قرار میگرفت . این موضوع من را بر آن داشت تا با همفکری و همکاری اداره آموزش و پرورش رامشیر نسبت به این معضل اقدام به خریداری یک دستگاه دزدگیر و نصب در دفتر و سالن مدرسه نمایم تا شاید از این طریق از سرقت مکرر در مدرسه جلوگیری شود .

بعد از نصب دزدگیر ، یک روز صبح که دانش آموزان همراه با بنده می خواستند وارد سالن شوند ناگهان صدای آژیر بلند شد ، دانش آموزان با فریاد و ترس و وحشت از درب سالن خارج شدند و بعضی ها هم از مدرسه بیرون رفتند آنها را از طریق بلندگو دوباره به مدرسه فراخواندم . همگی را در سالن جلوی دوربین دزدگیر جمع کردم و به آنها گفتم بچه ها، از امروز به بعد هرکس وارد سالن شود یا بخواهد اموال مدرسه را بدزد این دوربین تصویرش را بر روی صفحه تلویزیونی ثبت می کندکه سرایدار می تواند آنها  را شناسایی نماید و من نیز آن افراد را به کلانتری محل معرفی خواهم  نمود . (در صورتی که آن جعبه کوچیک دوربین مانند یک دزد گیر بود و قابلیت تصویر برداری را نداشت).از ان روز به بعد هیچ گونه سرقتی در مدرسه رخ نداد و اموال مدرسه صحیح و سالم نگهداری شد .

+ نوشته شده در  شنبه نهم مرداد ۱۳۸۹ساعت 15:57  توسط فاضل منیعی  |